Close

Jak nastavit platby v Skliku

20. 1. 2022

Pro placení za reklamy v Skliku lze využít dvě metody.

  1. automatické platby kartou
  2. převodem z bankovního účtu

Automatické platby kartou jsou pohodlnější, protože systém sám hlídá zůstatek kreditu a při poklesu pod nastavenou hranici z karty strhne definovanou částku.

U plateb převodem máme zase jistotu, že neutratíme více, než kolik si předem dobijeme. Zase se ale musíme pravidelně do Skliku přihlašovat, generovat si příkaz k úhradě a platbu ručně z banky odeslat.

U obou metod platí, že fakturu nám Sklik automaticky pošle cca týden po obdržení platby.

Automatické platby kartou

1) Pro nastavení plateb kartou se přihlásíme na sklik.cz účtem, z kterého reklamy na Seznamu provozujeme.

2) Klikneme na finanční částku vpravo nahoře a pak na Nastavení. Dojde k přesměrování do klientské zóny.

Přechod do klientské zóny Sklik
Přechod do klientské zóny

3) V ní nejprve klikneme vlevo na Nastavení a zkontrolujte tam fakturační údaje. Hlavně ověříme e-mail, na který nám bude Seznam posílat fakturu. Pak vlevo v přehledu služeb vybereme Sklik. Pod grafem uprostřed je sekce Peněženka a u ní vpravo tlačítko Dobít kredit, klikneme.

Dobití kreditu v Skliku
Dobití kreditu v Skliku

4) Vyplníme dobíjenou částku (nejlépe v hodnotě měsíčního rozpočtu na reklamy), vybereme platební kartu, zaškrtneme Povolit snadné platby kartou. Stiskneme zaplatit a provedeme platbu.

První dobití kartou v Skliku
První dobití kartou v Skliku

5) Po úspěšné platbě přejdeme vlevo na Nastavení -> Snadné platby kartou. Nastavíme pravidlo, aby při poklesu kreditu pod 200 Kč se dobily 2 tis Kč (resp. výše měsíčního rozpočtu).

Pravidlo pro dobíjení kreditu Sklik
Pravidlo pro dobíjení kreditu

Můžeme případně nastavit i týdenní omezení. Vše uložíme tlačítkem Uložit. A je hotovo.

Platby bankovním převodem

1) Pro dobití kreditu v Skliku bankovním převodem se přihlásíme na sklik.cz účtem, z kterého reklamy na Seznamu běží.

2) Klikneme na finanční částku vpravo nahoře a pak na Nastavení. Dojde k přesměrování do klientské zóny.

Přechod do klientské zóny
Přechod do klientské zóny

3) V ní nejprve klikneme vlevo na Nastavení a zkontrolujte tam fakturační údaje. Hlavně ověříme e-mail, na který vám bude Seznam posílat fakturu. Při opakovaném dobíjení je možno tento krok přeskočit. Pak vlevo v přehledu služeb vybereme Sklik. Pod grafem uprostřed je sekce Peněženka a u ní vpravo tlačítko Dobít kredit, klikneme na něj.

Dobití kreditu v Skliku
Dobití kreditu v Skliku

4) Vybereme vpravo možnost Bankovní převod, zvolíme dobíjenou částku (nejlépe v hodnotě měsíčního rozpočtu na reklamy). Po stisku tlačítka Zaplatit vygeneruje systém údaje pro platbu převodem. Ty si případně můžeme stáhnout do PDF stiskem zeleného tlačítka. To se bude hodit i pro naši účetní jako podklad pro platbu.

Pokyny k dobití převodem
Pokyny k dobití převodem

5) Odešleme platbu z bankovního účtu. Nesmíme zapomenout vyplnit variabilní i specifický symbol. Nyní si ještě vlevo v Nastavení -> Informování emailem zapneme upozornění na pokles kreditu.  Doporučuji využít upozornění 7 dní před vyčerpáním kreditu.

Upozornění na docházející kredit
Upozornění na docházející kredit

Vždy, když bude v Skliku kredit docházet, Seznam nám pošle email. Poté stačí zopakovat kroky 1-8 z tohoto postupu. A máme dobíjení nastavené.